Data modyfikacji:05.12.2013

Przejdź na stronę główną

 

Tytuł pomocy: Klasyfikacje VAT'u należnego

Spis treści:

Zastosowanie funkcji

Funkcja pozwala na obejrzenie listy klasyfikacji VAT'u należnego, wprowadzenie nowej klasyfikacji, oraz modyfikację i usunięcie już istniejącej. Funkcja znajduje się w opcji VAT, Lista klasyfikacji VAT. Klasyfikacje te wykorzystywane są do usprawnienia wprowadzania dokumentów do rejestru vat oraz pozwalają odpowiednio grupować dane na wydrukach rejestrów VAT.
 

Opcje menu pomocniczego

 
Dostępne są następujące funkcje:

    Zakończ - opuszczenie funkcji Klasyfikacje VAT'u należnego
   Dodaj    - założenie nowej klasyfikacji opisane w  punkcie Definiowanie klasyfikacji VAT'u należnego
   Zmień   - możliwość modyfikacji istniejącej klasyfikacji VAT. W przypadku gdy dla klasyfikacji nie było jeszcze żadnych zapisów można zmodyfikować wszystkie dane. Gdy są zapisy dla klasyfikacji można zmodyfikować jedynie jej opis i deklarację jak system ma się zachowywać przy wprowadzaniu danych ( sugerować wartości czy pomijać pola)
   Usuń - możliwość usunięcia klasyfikacji VAT gdy nie było dla niej jeszcze żadnych zapisów
  Drukuj - możliwość wydrukowania listy wszystkich lub wybranych klasyfikacji VAT zarówno dotyczących VAT'u należnego jak i naliczonego

Definiowanie klasyfikacji VAT'u należnego

Użytkownik wprowadza:
    Dane opisowe klasyfikacji:
        Symbol - jest dowolny, max 8 znaków, powinien identyfikować rodzaj klasyfikacji.
        Opis - bardziej szczegółowa informacja o klasyfikacji
        Kategoria VAT - możliwe jest określenie typu klasyfikacji ( VAT- sprzedaż opodatkowana, Z- sprzedaż zwolniona, P- poza ustawą, O-  zaokrąglenia z faktury)
        Stawka podatku <%> - wprowadza się liczbę bez znaku “%”, jest to wartość podpowiadana domyślnie po użyciu symbolu  klasyfikacji.
        Dotyczy - należy zaznaczyć VAT'u należnego.

Deklaracja jak system ma się zachować przy wprowadzaniu zapisu dla klasyfikacji - jeśli zostanie zaznaczony parametr sugerować(przy vat i brutto), wówczas po podaniu kwoty netto system policzy kwotę (odpowiednio VAT i brutto). Po zaznaczeniu omijać system unieaktywni wskazane pola.
    Dalej - wyjście z dialogu i założenie nowej klasyfikacji VAT .
    Zrezygnuj - wyjście z dialogu bez zapamiętania zmian.

Do listy można dodawać nowe klasyfikacje, usuwać i modyfikować istniejące pod warunkiem, że nie były jeszcze użyte w żadnym dokumencie, wydrukować całą listę, odszukać daną klasyfikację podając jej symbol w polu Symbol.